• facebook
 • rss
 • Ewangeliczne Rozliczenie

  ana

  dodane 31.12.2013 20:51

  Prawie 400 młodych osób ostatnie dni 2013 roku spędziło na Górze św. Anny.

  Był czas na modlitwę, refleksję i na rozwijanie talentów. Rozmaitych talentów, bo w tym roku działało aż 18 różnych grup warsztatowych. – Po raz pierwszy były warsztaty tańca ludowego oraz języka i tańca greckiego – opowiada o. Kamil Tymecki OFM.

  Te drugie poprowadziła Michaela z Krapkowic, z franciszkańskim duszpasterstwem młodzieży związana od 8 lat. We wcześniejszych latach prowadziła zajęcia w klimacie francuskim i hiszpańskim, tym razem postawiła na grecki. – Chciałam zaproponować uczestnikom coś nowego – mówi. Na warsztatach była zorba, ale była też okazja na ćwiczenie greckiego alfabetu.

  – Jesteśmy na Ewangelicznym Rozliczeniu, bo chcemy poznać nowych ludzi, pobawić się. Alkohol nie jest potrzebny do tego, by dobrze spędzić sylwestra – mówią Monika i Karolina, które na Górę św. Anny przyjechały z Gliwic. Dziewczyny podkreślają, że jest to dobre miejsce i dobry czas, by zastanowić się nad tym, co działo się w mijającym roku w ich życiu. Co było dobre, a co warto zmienić.

  – „By świecić Jego światłem” – to temat tegorocznego Ewangelicznego Rozliczenia. W codziennych konferencjach dotykaliśmy tego, przez co możemy świecić światłem Chrystusa dla innych, a więc mówiliśmy o słowie Bożym i sakramentach. Był też temat o tym, jak nie dać się zmanipulować dzisiejszemu światu – wyjaśnia o. Kamil.

  Zwieńczeniem kilkudniowej pracy warsztatowej była Gala Sylwestrowa, na której zaprezentowały się poszczególne grupy, m.in. grupa animacji zabaw, grupa tańca towarzyskiego, grupa poszukiwaczy bajek czy teatr Human Video, który do głębi poruszył serca widzów.

  Natomiast po kolacji polonezem rozpoczął się bal. Obowiązkowo stroje wieczorowe i dobry humor. Przed północą zakończy się pierwsza część tanecznej zabawy, bo Nowy Rok młodzież powita na Eucharystii w bazylice św. Anny. Po Mszy św. będzie toast mlekiem i tańców ciąg dalszy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół