• facebook
 • rss
 • Czekając na Dzieciątko

  kc

  dodane 17.12.2013 21:28

  Już w czwartek na rynku odbędzie się wielkie składanie życzeń, a w niedzielę w katedrze Msza w intencji ziemi gliwickiej.

  Szopka – na razie bez Dzieciątka – ustawiona została obok Ratusza. Jej uroczysta inauguracja odbyła się 6 grudnia, ale wniesienie figurki przewidziane jest pod Pasterce w kościele Wszystkich Świętych.

  Zanim to nastąpi, 19 grudnia o 18.00 przy szopce życzenia składać będą prezydent Gliwic, starosta powiatu i biskup. 22 grudnia o 17.00 w katedrze bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Eucharystii w intencji mieszkańców ziemi gliwickiej: miasta i powiatu.

  Tymczasem na rynku już trwa Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, z licznymi atrakcjami kulturalnymi i handlowymi. 19 grudnia o 14.30 organizatorzy - mimo że to jeszcze nie święta - zapraszają na „Gliwickie Kolędowanie” – dzieci z gliwickich szkół zaśpiewają tradycyjne polskie kolędy, a pieśni z całego świata zaprezentuje zespół Redlin. 22 grudnia gliwicki Teatr „A” o 17.30 przedstawi premierowy, niespełna godzinny spektakl „Agape – widowisko zimowe”.  Powstał on na kanwie chrześcijańskiej legendy „Kaftanik dla Dzieciątka”.  – To prosta opowieść, której motto sprowadza się do biblijnego cytatu „bo jak śmierć potężna jest miłość”... a przecież nawet potężniejsza...  – zapowiada Teatr „A”.

  Natomiast w przeddzień Wigilii, 23 grudnia o 15.30, rozpocznie się muzyczno–kulinarna impreza pod nazwą „Świąteczne co nieco”, czyli wielkie gotowanie świątecznych potraw, a potem koncert muzyki gospel. Cykl spotkań zakończy 6 stycznia Orszak Trzech Króli.

  Szopka na gliwickim Rynku organizowana jest przez gliwicki samorząd przy współpracy z Fundacją Radan i Fundacją Silesia Pro Europa.

  Figury z szopki na gliwickim rynku. Dzieciątko zostanie tu wniesione po Pasterce w kościele Wszystkich Świętych   Figury z szopki na gliwickim rynku. Dzieciątko zostanie tu wniesione po Pasterce w kościele Wszystkich Świętych Klaudia Cwołek /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół