• facebook
 • rss
 • Ewangelizacja w Bytomiu

  Klaudia Cwołek

  dodane 13.09.2013 20:46

  W niedzielę odbędzie się spotkanie modlitewne na rynku miasta. Tym razem motywem przewodnim będzie trwający Rok Wiary.

  Rozpocznie się 15 września o 15.00 od koncertu zespołu Trąbki Jerycha, który został założony w 2000 roku przy parafii kapucynów w Bytomiu. Przez te lata gra i śpiewa, ma na koncie liczne sukcesy, pozostaje wierny swym chrześcijańskim korzeniom.

  – Będzie to radosny koncert, o ile pogoda dopisze. W całej naszej grupie mamy dwie sekcje: dziecięcą i młodzieżowo-dorosłą i z tej okazji spotykamy się wszyscy razem, czyli około 12 osób. Zaśpiewamy coś maryjnego, zagramy też „Belgijkę” do tańczenia z polskim tekstem, odkurzoną piosenkę „Mario, Tyś jest naszym majem” i parę kawałków instrumentalnych…  – zapowiada Adam Kleiman, szef zespołu.

  O 16.30 Eucharystii przewodniczyć będzie bp gliwicki Jan Kopiec, dla którego Bytom jest miastem, w którym spędził dzieciństwo i młodość.

  13 października 2012 roku, modlitwa na rynku Bytomia na rozpoczęcie Roku Wiary   13 października 2012 roku, modlitwa na rynku Bytomia na rozpoczęcie Roku Wiary Klaudia Cwołek /GN Po Eucharystii, ok. 18.00, rozpocznie się koncert – uwielbienie ze świadectwem Jana Budziaszka, perkusisty Skaldów.

  Ewangelizacja będzie kolejną tego typu akcją w Bytomiu i nie pierwszą w trwającym Roku Wiary. W październiku wierni z różnych parafii w procesjach przyszli na rynek, modląc się na różańcu. W Wielkim Poście na centralnym placu miasta miała być rozważana Droga Krzyżowa. Nabożeństwo ze świadectwami nawróconych osób z powodu silnego mrozu przeniesiono wtedy do kościoła Świętej Trójcy. Teraz wszyscy mieszkańcy po raz kolejny zaproszeni są do wspólnej modlitwy, refleksji i świadectwa wiary.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół