• facebook
 • rss
 • Rekolekcje, a potem seminarium

  Klaudia Cwołek

  dodane 05.09.2013 19:22

  W parafii św. Anny w Zabrzu w najbliższym czasie odbędą się dwa ważne wydarzenia. To propozycja dla osób szukających żywej relacji z Bogiem.

  Od 8 do 11 września rekolekcje ewangelizacyjne prowadzić będzie ks. Artur Sepioło i zabrzańskie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. W niedzielę odbędą się one w ramach Mszy św. (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 13.00 i 18.00), a od poniedziałku do środy Eucharystia sprawowana będzie o 18.00.

  Od 18 września do 30 października w kolejne środy odbywać się będzie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, prowadzone przez zabrzańskie wspólnoty odnowy. Spotkania rozpoczynać się będą w kościele Eucharystią o 18.00, a o 19.00 kontynuowane będą w domu parafialnym.  – Celem rekolekcji ewangelizacyjnych i seminarium odnowy jest spotkanie z Jezusem, nawiązanie relacji z Nim i przyjęcie Go jako Pana i Zbawiciela oraz odnowienie swojego życia w Duchu Świętym – wyjaśnia Lidia Mazur ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z parafii św. Anny w Zabrzu.

  Seminarium Odnowy w Duchu Świętym to cykl spotkań, trwających około 2,5 godziny, w trakcie których przewidziane są modlitwa, konferencje i spotkania w małych grupach. Na każdym spotkaniu będzie kapłan lub zaproszeni goście. Tematy kolejnych spotkań to: Miłość Boża, Grzech, Jezus Zbawicielem, Uwierz i nawróć się, Duch Święty, Wspólnota.  

  – W czasie trwania seminarium bardzo ważną rolę będzie pełnić modlitwa osobista poza wspólnymi spotkaniami, rozumiana jako spotkanie z kochającym mnie Bogiem, oparta na konkretnych cytatach z Pisma Świętego. Przewidziana jest również adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie oraz modlitwa o wylanie Ducha Świętego, czyli świadome odnowienie łaski chrztu świętego – tłumaczy i zaprasza do uczestnictwa Lidia Mazur.  

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół