• facebook
 • rss
 • O pokój i jedność

  Klaudia Cwołek

  dodane 04.09.2013 13:16

  W najbliższą sobotę w sanktuarium szensztackim w Zabrzu Rokitnicy odbędą się uroczystości z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

   – Zapraszamy na naszą uroczystość. W Roku Wiary chcemy prosić Maryję o umocnienie, a przy okazji spotkać się nie tylko na modlitwie, ale również między sobą. Chcemy też odpowiedzieć na prośbę papieża Franciszka, który zaapelował o modlitwę i post w intencji pokoju na świecie, głównie w Syrii. Dlatego zrezygnujemy w tym roku z grillowania i zabawy, będzie tylko symboliczny poczęstunek – mówi Alicja Kobyłka z Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu, który opiekuje się sanktuarium. Jest ono wierną kopią sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Szensztat koło Koblencji nad Renem w Niemczech. Tutaj szczególnie czczona jest Matka i Królowa Jedności.

  7 września od 14.00 do 18.00 odbędzie się spotkanie z koncertem ku czci Matki Bożej (o 14.30), Koronką do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (o 15.00), a o 16.00 bp Gerard Kusz będzie przewodniczyć Eucharystii.  

  Sanktuarium Matki Boskiej przy ul. Andersa 67 w Zabrzu Rokitnicy zostało poświęcone 9 września 2000 roku jako dar Ruchu Szensztackiego na dwutysiąclecie chrześcijaństwa. W 2010 roku odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, znajdującego się w ołtarzu. Codziennie (oprócz niedzieli) o 15.00 jest tutaj odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, a 18. dnia każdego miesiąca (oprócz lipca i sierpnia) odprawiana jest Msza św. o 11.00, po koronce o 15.00 i o 18.00. W drugie wtorki miesiąca o 21.00 spotykają się na modlitwie mężczyźni. Raz w miesiącu w niedziele wieczorem o 19.00 rodziny modlą się o dobre wychowanie swoich dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół