• facebook
 • rss
 • Metropolitalny odpust w Rudach

  Klaudia Cwołek

  dodane 11.08.2013 00:18

  W Rudach 15 sierpnia odbędzie się metropolitalny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Gościem specjalnym uroczystości będzie arcybiskup Jan Graubner, metropolita ołomuniecki.

  W tym roku diecezja gliwicka świętuje 15. rocznicę przywrócenia Kościołowi Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego, zwanego też Starym Opactwem. Stanowi on całość architektoniczną z  kościołem Wniebowzięcia NMP – sanktuarium Matki Bożej Pokornej, który z kolei w 2009 roku otrzymał tytuł bazyliki mniejszej.  

  Biskup gliwicki Jan Kopiec już w lipcu zaprosił do udziału w tegorocznym odpuście. „Przed rokiem zainaugurowany został obchód uroczystości Wniebowzięcia NMP w naszym diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w wymiarze całej metropolii górnośląskiej. Nadal pragniemy trwać w naszym zawierzeniu naszej Matce i zamanifestować nasze przywiązanie do przekazanej Plan sytuacyjny, przygotowany na odpust   Plan sytuacyjny, przygotowany na odpust Stare Opactwo w Rudach zachęty, by każdego roku w tym świętym dniu zaczerpnąć nowych sił duchowych do trwania na dobrej drodze, wyznaczonej nam przez Wszechmogącego Boga. Podobnie i w tym roku nie może zabraknąć naszej odpowiedzi i potwierdzenia w przywiązaniu do wielkich tajemnic naszego zbawienia. W tym wysiłku przewodzi nam Najświętsza Maryja Panna, Matka naszego Zbawiciela. Jej na nowo polecamy wszystkie sprawy naszego niełatwego życia, zwłaszcza ustawiczne umacnianie pokoju i wzajemnej zgody między nami” – czytamy w zaproszeniu.

  Eucharystii na dziedzińcu Starego Opactwa o 11.00 przewodniczyć będzie abp Jan Graubner, metropolita ołomuniecki. Koncelebrować będą arcybiskupi i biskupi oraz kapłani metropolii górnośląskiej. Po południu o 15.00 nieszporom w bazylice przewodniczyć będzie ks. Gotfryd Fesser, penitencjarz sanktuarium.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół