• facebook
 • rss
 • Pielgrzym duchowy

  wp

  dodane 30.07.2013 18:47

  Propozycja dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

  Pielgrzymowanie to starożytny zwyczaj w Kościele. Uczestniczą w nim zarówno idący, jak i gospodarze przyjmujący na nocleg oraz wszyscy, którzy pielgrzymów prosili o modlitwę.

  Zbliża się termin XXI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 15 do 17 sierpnia. Przebiegać będzie pod hasłem: "Być solą ziemi". Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, wraz z MANHU – chrześcijańskim serwisem z audiobookami – jest inicjatorem projektu pod nazwą „Pielgrzym duchowy”. Autorzy tej inicjatywy ewangelizacyjnej chcą rozszerzyć grono pojawiających się w ostatnich latach tzw. pielgrzymów duchowych. Chodzi o osoby, które modlą się za będących w drodze, mogą autokarem przyjechać na Eucharystię w dniu wejścia pielgrzymów na Jasną Górę i otrzymują znaczek „Pielgrzym duchowy”. Propozycja polega na umożliwieniu wysłuchania każdego dnia pielgrzymki konferencji zbieżnej z tematyką rozważań pielgrzymkowych. Konferencje będzie można znaleźć na stronie: manhu.pl.

  Celem projektu jest dotarcie do dwóch grup adresatów – tych idących pieszo na Jasną Górę oraz do "pielgrzymów duchowych". W ostatnim dniu pielgrzymki ci pierwsi będą mogli kupić płytę CD z tematami pielgrzymkowych konferencji, dotyczących sakramentów chrześcijańskiego wtajemniczenia. Natomiast "pielgrzymi duchowi" będą mogli wysłuchać tych konferencji na bieżąco. Więcej na stronie sekcji: www.ne.kuria.gliwice.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół