• facebook
 • rss
 • Pięć razy w plenerze

  Klaudia Cwołek

  dodane 12.07.2013 08:00

  Pałacowe Lato Muzyczne – w niedzielę rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów w Pławniowicach.

  Koncerty organizujemy co roku od kilkunastu lat i staramy się zapraszać takich wykonawców, których repertuar odpowiada charakterowi tego miejsca – mówi ks. Krystian Worbs, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Formacyjnego w Pławniowicach. – Sceneria wokół pałacu Ballestremów jest taka, że ciężkie brzmienia w stylu rocka czy heavy metalu nie wchodzą w grę. Wybieramy za to wszystkie formy muzyki przyjemnej i lekkiej. Ci, którzy przyjeżdżają na nasze koncerty, a mamy gości nawet z Opola, Krakowa czy spod Olesna, podkreślają wrażenia nie tylko słuchowe, ale i wizualne. Tym bardziej, że spotkania rozpoczynamy, gdy jest jeszcze jasno, a kończymy o zmroku w nastrojowym oświetleniu – dodaje.

  Jako pierwsi 14 lipca wystąpią soliści scen śląskich z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego z programem „W krainie operetki i musicalu”.

  28 lipca zaprezentuje się wirtuoz fletni Pana, fletu bocznego i skrzypiec – Edward Simoni. To najpopularniejszy od przeszło 20 lat panflecista w Europie. W jego wykonaniu będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie świata.

  11 sierpnia arie operowe i operetkowe różnych kompozytorów i pieśni ze światowego repertuaru zaprezentuje znany zespół księży solistów „Servi Domini Cantores” – Śpiewający Słudzy Pana.

  Zupełnie inny charakter będzie miało spotkanie 25 sierpnia pt. „Zawierzyłem Chrystusowi”. Do Pławniowic zawita podróżująca obecnie po Polsce grupa ewangelizacyjna „Claret-Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, która będzie śpiewem i tańcem chwalić Pana.

  Ostatni koncert w cyklu odbędzie się 1 września. Będzie to recital Jacka Silskiego z młodymi wykonawcami „Serca dla serc”.

  Wszystkie koncerty odbywają się na dziedzińcu maryjnym Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pławniowicach. Rozpoczęcie o 20.00, z wyjątkiem ostatniego koncertu 1 września, który rozpocznie się o 18.00. Ponieważ scena ustawiona jest na zewnątrz pałacu, w przypadku braku dobrej pogody koncert może zostać odwołany.

  Od drugiej niedzieli lipca i w sierpniu można zwiedzać pałac z przewodnikiem o 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Szczegóły: www.palac.plawniowice.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół