• facebook
 • rss
 • Hiacyntus dla Teresy Sienkiewicz-Miś!

  Andrzej Kerner

  dodane 30.06.2013 21:31

  Uhonorowana najważniejszą nagrodą diecezjalną dla świeckich za pracę w opolskim "Gościu Niedzielnym".

  W tym roku kapituła diecezjalnej nagrody honorowej „Hiacyntus Opoliensis” ustanowionej przez Biskupa Opolskiego w 40-lecie diecezji przyznawała nagrodę po raz pierwszy.  Po rozpatrzeniu dziesięciu wniosków nominujących kapituła jednogłośnie przyznała ją Teresie Sienkiewicz-Miś, naszej wspaniałej koleżance i długoletniej redaktor „Opolskiego Gościa Niedzielnego”.

  - Przez 20 lat pracy w redakcji „Opolskiego Gościa Niedzielnego” zyskała Pani uznanie, a nierzadko podziw i wdzięczność, w parafiach oraz wielu środowiskach diecezji opolskiej. Pragnę podkreślić, że była Pani redaktorem „Opolskiego Gościa Niedzielnego” od czasu jego powstania w 1992 r. i przez pierwsze trzy lata pracowała w pojedynkę, w pionierskich warunkach, doprowadzając do wspaniałego rozwoju opolskiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Z wielkim szacunkiem przywołujemy Pani twórczość na łamach tego katolickiego tygodnika, w której można było doświadczyć niezwykłej troski zarówno o sprawy Kościoła lokalnego jak i dobra wspólnego co przejawiało się w odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia, upominaniu się o los ludzi pokrzywdzonych i chęci zrozumienia tych, o których Pani pisała. W artykułach pisanych pięknym językiem, zdystansowanym od różnych manier współczesnych mediów poruszała Pani wiele aspektów życia społeczności Śląska Opolskiego od spraw parafialnych i duszpasterskich po życie kulturalne i społeczne. Kapituła po rozważeniu 10 wniosków nominujących jednogłośnie przyznała Pani tę nagrodę, która stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane osobom świeckim szczególnie zasłużonym dla diecezji opolskiej. Niech Bóg wynagrodzi wieloletnią pracę w redakcji oraz obdarzy zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami na dalsze lata życia – powiedział  biskup opolski Andrzej Czaja wręczając statuetkę nagrody „Hiacyntus Opoliensis” Teresie Sienkiewicz-Miś podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców na Górę Świętej Anny.

  Teresa Sienkiewicz-Miś dziękuje za nagrodę "Hyacinthus Opoliensis"   Teresa Sienkiewicz-Miś dziękuje za nagrodę "Hyacinthus Opoliensis" Andrzej Kerner /GN - Przede wszystkim chciałabym podziękować kapitule, która tak wspaniale mnie potraktowała. Ta nagroda jest wielką radością. Praca w lokalnym Kościele, w „Gościu Niedzielnym”, w Ośrodku Adopcyjnym, gdzie przez 20 lat pracowałam wolontaryjnie sprawiała mi wielką radość. I ta radość we mnie pozostała. Czasami, gdy mi jest smutno czy tęskno myślę o tych pięknych chwilach, o tym jak jechałam do parafii i przywoziłam z sobą nową wiedzę, a przede wszystkim optymizm, że w naszej diecezji wiara jest taka pogłębiona i radosna. Dziękuję bardzo wszystkim, a w pierwszym rzędzie księżom biskupom – powiedziała Teresa Sienkiewicz-Miś. Gorące oklaski tysięcy zgromadzonych przed grotą lurdzką były potwierdzeniem szacunku jakim Teresa cieszy się wśród wiernych naszej diecezji, Czytelników „Gościa”.

  Kapitule nagrody przewodniczy bp Paweł Stobrawa, a w jej  skład wchodzą: kanclerz Kurii Diecezjalnej, dziekan Wydziału Teologicznego UO, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej, dyrektor Centrum Służby Życiu i Rodzinie oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

  Cieszymy się razem z Teresą i serdecznie gratulujemy!

  Więcej o Teresie Sienkiewicz-Miś  tutaj

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół