• facebook
 • rss
 • W weekend Święto "Śląska"

  prze

  dodane 27.06.2013 08:57

  Sławny zespół pieśni i tańca zaprasza na swoje 60-lecie do Koszęcina, gdzie ma swoją siedzibę.

  Już po raz 15. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza publiczność do Koszęcina na swoje urodziny. W tym roku okazja jest wyjątkowo uroczysta. 1 lipca "Śląsk" kończy 60 lat!

  W związku z tym od 28 do 30 czerwca w siedzibie zespołu w Koszęcinie koło Lublińca odbędzie się trzydniowy piknik artystyczny Święto "Śląska". Będzie to też zakończenie jubileuszowego, 60. sezonu artystycznego.

  Od 15 lat bogaty program Święta "Śląska" zapewnia wspaniałą zabawę całym rodzinom. Świętując jubileusz, "Śląsk" zaprosił na swoje urodziny gości, którzy wystąpią na plenerowej scenie w koszęcińskim parku. Przez trzy dni święta siedzibę zespołu wypełnią muzyka, taniec, śpiew i kabaret. Gwoździem programu Święta "Śląska" będą dwa jubileuszowe koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". 29 czerwca chór, balet i orkiestra wystąpią z programem "A to Polska właśnie", będącym hołdem dla twórców zespołu - Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej. W repertuarze znajdą się największe przeboje "Śląska", kompozycje i opracowania patrona zespołu oraz - w przeważającej części - choreografie Elwiry Kamińskiej. To program, którym "Śląsk" zdobył swoją sławę na całym świecie - tańce i pieśni oklaskiwane od 60 lat przez międzynarodową publiczność. 30 czerwca zespół zabierze widzów w muzyczną podróż po Europie, w repertuarze specjalnego koncertu jubileuszowego znajdą się tańce i pieśni narodów europejskich, wzbogacone  polskimi akcentami ludowymi.

    Święto "Śląska" rozpoczyna się już w piątek 28 czerwca. Na dobry początek artyści zespołu zaprezentują nieco inne oblicze swojego artystycznego kunsztu, występując w muzycznym spektaklu pt. "Flirt każdego może spotkać". Piosenek w ich wykonaniu, autorstwa Brella, Brassensa, Piaf, Aznavoura, będzie można posłuchać w widowisku wyreżyserowanym przez aktorów Teatru Inspiracji z Bielska-Białej - Tomasza Lorka i Kuby Abrahamowicza. "Flirt" z piosenką francuską zacznie się o godz. 19 w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie.

  W piątkowy wieczór publiczność będzie mogła także skorzystać z atrakcji jubileuszowego miasteczka, w którym do późnych godzin nocnych odbędzie się zabawa taneczna.

  29 i 30 czerwca "Śląsk" zaprasza na program artystyczny w plenerze. Sobotnie świętowanie rozpocznie zespół "Giflof" - laureat ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia "Przebojem na antenę", po nim ze swoim koncertem wystąpi finalistka popularnego telewizyjnego talent show "The Voice of Poland" - aktorka teatralna i wokalistka Dorota Osińska. Na godzinę 20 zaprasza do tańca i śpiewu jubilat - zespół „Śląsk”, a na zakończenie dnia wystąpi Teresa Werner, artystka przebojem zdobywająca publiczność na Śląsku, której kariera rozpoczęła się w zespole "Śląsk".

  W niedzielę 30 czerwca program zainauguruje wielka gala finalistów tegorocznego XX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie", po niej Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wieczorem wystąpią znakomity Kabaret Młodych Panów oraz zespół Sebastiana Karpiela-Bułecki "Future Folk" - półfinalisty programu "Must Be The Music". Święto "Śląska" zakończy mocne uderzenie w wykonaniu śląskiego zespołu "Oberschlesien", znanego również z "Must Be The Music". W programie ich koncertu między innymi muzyczna niespodzianka z okazji jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

  Na  muzyczne niespodzianki Tomasza Lorka i Kuby Abrahamowicza pt. "Festiwale, festiwale" będzie czas przez całą sobotę i niedzielę. 

  Jak co roku, organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszej widowni Święta "Śląska". W sobotę o godz.14 - "Opowieści z Krasnolasu" w wykonaniu grupy teatralnej "Proscenium". Spektakl realizowany jest w ramach projektu "Śląski Ogród Sztuk" - wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona). W sobotę i niedzielę - Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej zachęca do skorzystania z atrakcji stoiska edukacyjnego, będą także wesołe miasteczko oraz stoisko "Jura Parku" z Krasiejowa.

  W sobotę od godz. 11 "Śląsk" proponuje aktywny wypoczynek podczas rekreacyjnego marszu nordic walking na dystansie 8 km, drogami i ścieżkami leśnymi wokół kompleksu pałacowo-parkowego w Koszęcinie. W programie imprezy także szkolenie z techniki nordic walking oraz fachowe porady na temat sprzętu i odzieży do uprawiania tej popularnej dyscypliny sportu. W niedzielę od 10 - turniej skata o Puchar Dyrektora Zespołu.

  Jak zawsze, podczas urodzinowej imprezy zespołu "Śląsk" nie zabraknie stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, pamiątkami, śląskiej kuchni oraz wystaw artystycznych.

  Wstęp na teren imprezy (29 i 30 czerwca) - 7 zł, dzieci i młodzież do 16. roku życia - bezpłatnie. Szczegółowy program dostępny na stronie: www.zespolslask.pl, w zakładce Imprezy i Wydarzenia/Święto Śląska.

   

  Ramowy program Święta "Śląska" - 28-30 czerwca 2013 roku

  Kompleks pałacowo-parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

  Piątek 28 czerwca

  dzień otwarty, wstęp na teren siedziby "Śląska" będzie bezpłatny.

  19.00 - Pawilon im. E. Kamińskiej - spektakl muzyczny "Flirt każdego może spotkać...", realizowany w ramach projektu „Śląski Ogród Sztuk” - wstęp 20 zł.

  Późnym wieczorem zabawa w miasteczku jubileuszowym, przygotowanym przez Browary Tyskie.

  Sobota 29 czerwca

  14.00 - Spektakl dla dzieci "Opowieści z Krasnolasu" grupy teatralnej "Proscenium” - wstęp wolny.

  ok. 16.00 – spotkanie z Andrzejem Żakiem, autorem sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży (wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona).

  Późnym wieczorem zabawa w miasteczku jubileuszowym, przygotowanym przez Browary Tyskie.

  Występy od godz. 17.

  ok.17.00 - Giflof
  ok.18.30 - Dorota Osińska
  ok. 20.00 - zespół "ŚLĄSK" z koncertem jubileuszowym
  ok. 21.30 - Teresa Werner

  Na terenie imprezy obowiązują bilety wstępu w cenie 7 zł, dostępne w kasach przy wejściu głównym - bramie cesarskiej od strony ul. Dąbrówki.

  Niedziela 30 czerwca

  10.00 - turniej skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk”, Dom Pracy Twórczej, siedziba zespołu "Śląsk", ul. Zamkowa 3

  ok.14.00 - Finaliści Śląskiego Śpiewania
  ok.17.00 - zespół "ŚLĄSK"
  ok. 18.30 - Kabaret Młodych Panów
  ok. 20.00 - Future Folk
  ok. 21.30 - Oberschlesien

  Obowiązują bilety wstępu w cenie 7 zł, dostępne w kasach przy wejściu głównym - bramie cesarskiej od strony ul. Dąbrówki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół