• facebook
 • rss
 • Po raz szósty zagrali o puchar św. Jacka

  ak

  dodane 12.06.2013 19:00

  Opole i Strzelce Opolskie zdominowały rozgrywki.

  Szesnaście drużyn z Rud Raciborskich, Strzelec Opolskich ( reprezentacje trzech szkół), Czarnowąsów, Truskolasów, Gliwic (dwie szkoły z Łabęd i Sośnicy), Szymiszowa, Bytomia, Katowic, Opola (dwa zespoły), Raciborza, Krapkowic i Rudy Śląskiej wzięło udział we właśnie zakończonym VI Międzydiecezjalnym Turnieju o Puchar św. Jacka.

  - Koledzy przyjęli mnie przyjaźnie, myślałam, że będzie jakaś ostra rywalizacja, ale było bardzo pozytywnie. Myślę, że udało mi się nieraz ośmieszyć zawodników z drużyn przeciwnych - powiedziała Nikol Kaletka, która grała na środku pomocy w drużynie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nikol na co dzień gra w I-ligowej żeńskiej drużynie piłkarskiej KKS Czarne Świerklany, niedawno została powołana do reprezentacji Polski seniorek.

  W finałach w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych ZSE Opole pokonał ZSO Strzelce Opolskie. W kategorii gimnazjów PG1 ze Strzelec Opolskich zwyciężyło PG Szymiszów. Królami strzelców zostali Marcel Sprancel (gimnazja) i Adrian Chałupiński (szkoły ponadgimnazjalne). Za najlepszych piłkarzy uznano Damiana Krokera (gimnazja) i Bartosza Smarzyka (ponadgimnazjalne). Nagrody dla najlepszych bramkarzy powędrowały do Grzegorza Klemana (gimnazja) i Mateusza Popandy (ponadgimnazjalne).

  Turniejowi patronował m.in. Kuba Błaszczykowski, który ufundował m.in. 3 klubowe koszulki Borussi Dortmund z autografem oraz bilety do centrum rozrywki, które uruchamia w Opolu. Wręczał je przyjaciel Kuby, diecezjalny duszpasterz sportu ks. Jerzy Kostorz.

  Turniej został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół