• facebook
 • rss
 • Ministranci i lektorzy w Rudach

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 25.05.2013 19:54

  Diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza odbyła się 25 maja. Do Rud przyjechało prawie 500 ministrantów i lektorów z ponad 40 parafii.

  Mszy przewodniczył bp Gerard Kusz, koncelebrował biskup senior Jan Wieczorek i kilkudziesięciu księży. – Wiernych i kapłanów cieszy wasza obecność. Dobrze, że jesteście – zwrócił się do ministrantów w homilii bp Kusz. Dodał, że dbałości o piękno liturgii zawsze musi towarzyszyć troska o właściwą postawę moralną. Ministrant ma być radosnym sługą Ewangelii, która przecież zawsze jest radosną nowiną – podkreślił bp Gerard Kusz. Na koniec podziękował wszystkim duszpasterzom ministrantów. – Waszej codziennej pracy nie widać, za to, gdy jestem w parafiach, mogę podziwiać jej efekty – zakończył gliwicki biskup pomocniczy.

  Po homilii udzielił specjalnego błogosławieństwa nowym ceremoniarzom i animatorom grup ministranckich. Do tej funkcji 52 lektorów przygotowywało się podczas specjalnego kursu. Na koniec biskup senior Jan Wieczorek wręczył wyróżniającym się ministrantom dyplomy, które podpisał ordynariusz gliwicki Jan Kopiec. – W ten sposób chcemy docenić szczególne zaangażowanych w ministranckiej służbie – wyjaśnia ks. Jacek Skorniewski, od wielu lat szef Diecezjalnej Służby Ołtarza. W tym roku dyplomy odebrało 29 ministrantów i lektorów.

  Przed sportową rywalizacją koniecznie trzeba się posilić   Przed sportową rywalizacją koniecznie trzeba się posilić Ks. Waldemar Packner /GN - Proboszcz rudzkiej bazyliki powiedział, że można krótkimi brawami podziękować w kościele – powiedział ks. Jacek Skorniewski. Ministrantom nie trzeba było powtarzać. Gromkimi owacjami podziękowali biskupom i kapłanom za obecność.

  Po posiłku wszyscy ruszyli do sportowego kompleksu „Buk”, gdzie odbyły się biegi o ministrancki puchar. Chętni mogli porzucać lotkami, czy spróbować swych umiejętności w strzałach na bramkę. Choć pogoda nie dopisała, to nie specjalnie pokrzyżowała plany organizatorom. – Deszcz to pestka. Przecież gdy pada, też musimy iść do kościoła – powiedział jeden z gliwickich ministrantów.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół