• facebook
 • rss
 • VII Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 24.05.2013 12:35

  Konkurs „Pieśń niesiemy w darze” organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 18 im. Jana Pawła II z Gliwic.

  – Celem jest przybliżanie postaci bł. Jana Pawła II, pobudzanie poprzez piosenkę religijną do refleksji nad wartościami przekazywanymi przez Ojca Świętego, oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci – wyjaśnia Mariola Dworaczek, dyrektor szkoły.

  Z roku na rok uczestników konkursu jest coraz więcej. – Coraz wyższy jest również poziom, więc jurorzy mieli niełatwe zadanie wskazania najlepszych wykonawców spośród naprawdę fantastycznych solistów i zespołów – powiedział ks. dr Robert Chudoba, przewodniczący jury. Razem z nim występy uczniów oceniali dr Ryszard Sojka, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach i muzyk Narodowej Orkiestry Symfonicznej PR w Katowicach, Alina Brodka, nauczycielka z Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach oraz Henryk Pieluchowski, instruktor nauki gry na gitarze w MDK w Gliwicach.

  Wręczenie nagród laureatom VII Regionalnego Konkursu Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” odbyło się 24 maja w Centrum Edukacyjnym im. Bł. Jana Pawła II w Gliwicach. Nagrody wręczali bp Gerard Kusz, który objął patronat honorowy nad imprezą, oraz Piotr Pielka, dyrektor MDK w Gliwicach.

  Przesłuchania konkursowe odbyły się 26 kwietnia w SP nr 18 w Gliwicach. – W tym roku wystąpiło ponad 200 wykonawców, w tym 31 solistów oraz 20 zespołów. Cieszę się, że konkurs zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych z Gliwic i okolicy – powiedziała Joanna Sojka, która wraz Joanną Czekańską, Ewa Mazurkiewicz-Mirochą oraz Beatą Mirochą przygotowały konkurs.

  - Gratuluję wykonawcom. To prawdziwe perły, ale gratuluję również poławiaczom pereł, czyli nauczycielom, którzy talenty swoich uczniów odkryli i szlifowali – powiedział bp Gerard Kusz. Życzył, aby uczniowie rozwijali talenty dla swojej satysfakcji i ku zadowoleniu słuchaczy.

  Koncert finałowy i wręczenie nagród obyło się w gliwickim Centrum Edukacyjnym   Koncert finałowy i wręczenie nagród obyło się w gliwickim Centrum Edukacyjnym Ks. Waldemar Packner /GN Laureaci:

  Soliści klasy I – III:

  Emilia Paul (SP nr 41 Gliwice);       

  Oliwia Frueauff  (SP nr 6 Pyskowice);   

  Zuzanna Bednorz (SP nr 2 Gliwice);

  Julia Pikul (SP nr 6 Pyskowice), wyróżnienie.

  Soliści klasy IV-VI:

  Patryk Żebrowski (SP nr 4 Pyskowice);

  Alex Pulda (SP nr 28 Gliwice);   

  Karolina Zgorzałek (SP Rudno);         

  Sonia Biedrowska (SP nr 4 Knurów), wyróżnienie.                

  Zespoły klasy I-III:

  zespół „Sikorki” (SP nr 41 Gliwice);

  zespół z SP nr 18 Gliwice;

  zespół „Śpiewajki” (SP nr 4  Pyskowice);

  Wyróżnienie dla zespołu SP nr 18 Gliwice.

  Zespoły klasy IV-VI:

  zespół „Dziewiątka” (SP nr 9 Gliwice);

  zespół „Panno Pszeniczna” (SP nr 38 Gliwice);

  zespół „Baca” (SP nr 38 Gliwice);

  zespół „Pioseneczka” (SP nr 18 Gliwice).

  Nagrody Dyrektora MDK w Gliwicach w formie sesji nagraniowej otrzymali Oliwia Frueauff  oraz zespół z SP nr 18 w Gliwicach.  

                    

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół