• facebook
 • rss
 • Nowa siedziba MOPR

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 23.05.2013 19:22

  W Zabrzu oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, która mieści się przy ul. 3 Maja 16.

  Adaptacja budynku dawnej szkoły specjalnej oraz budowa nowego skrzydła trwały dokładnie rok. – To kolejna inwestycja w mieście. Chciałabym, aby mieszkańcy byli dumni z tego, że Zabrze zmienia się w nowoczesną, w niczym nie ustępującą europejskim miastom, aglomerację – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Nowoczesny gmach, o powierzchni użytkowej 3700 mkw, kosztował ponad 7 mln zł. – Chciałabym, aby jak najmniej zabrzan korzystało z pomocy MOPR. Jeśli jednak są do tego zmuszeni, cieszę się, że obecnie ta pomoc będzie świadczona na najwyższym poziomie – dodała prezydent Zabrza.

  Wcześniej MOPR mieścił się w gmachu, który przejęła Politechnika Śląska. W ten sposób Wydział Organizacji i Zarządzania wzbogacił się o nowy obiekt, który wydziałowi był bardzo potrzebny.

  Konferencja odbyła się w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu   Konferencja odbyła się w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Ks. Waldemar Packner /GN Otwarcie nowej siedziby MOPR poprzedziła konferencja „Samorząd dla rodziny”, która była częścią obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. – Naszym zamiarem było pokazanie tego, ile dla rodziny robią samorządy – powiedziała Czesława Winecka, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele m.in. Bytomia, Wrocławia, Tychów i Bielska-Białej. – Mówiliśmy również o pomocy rodzinom wielodzietnym. Ta wymiana doświadczeń pozwoliła nam pokazać, co sami robimy i być może skorzystać z tego, co robią inne miasta – dodała Czesława Winecka. W Zabrzu program Rodzina 5+ ruszył we wrześniu 2011 r. Korzysta z niego ponad 6400 osób (1230 rodzin). – Uczestnicy programu mają ulgowe wejścia na wszystkie imprezy organizowane przez miasto w jednostkach należących do Zabrza. Do programu weszło również dziewięć partnerów prywatnych – powiedziała C. Winecka.

  W konferencji uczestniczył również prof. Marek Szczepański (mówił o socjologicznym portrecie rodziny) oraz prezes Związku Dużych Rodzin 3+ Joanna Krupska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół