• facebook
 • rss
 • Autobusem do Bibieli

  Klaudia Cwołek

  dodane 23.05.2013 12:44

  Ruch Światło-Życie zaprasza na wspólny wyjazd do szczególnego miejsca...

  W Bibieli, należącej do Miasteczka Śląskiego odbędzie się uroczystość poświęcenia tablicy pamiątkowej i rozesłanie przed letnimi rekolekcjami oazowymi.

  W budynku starej szkoły 59 lat temu Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki od 16 lipca do 1 sierpnia 1954 roku prowadził pierwsze rekolekcje oazowe dla ministrantów. Uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej to wydarzenie rozpocznie się 8 czerwca o 10.00 przy starej szkole (ul. Starowiejska 8). Po poświęceniu nastąpi procesyjne przejście do kościoła, gdzie sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Kopca z rozesłaniem oaz diecezji gliwickiej. Homilię wygłosi ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło–Życie. Po Mszy przewidziana jest agapa w plenerze.

  Żeby ułatwić dojazd dla osób, chcących uczestniczyć w uroczystości (nie tylko oazowiczów) Ruch Światło-Życie organizuje specjalny autobus. Przystanki będą w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i Tarnowskich Górach. Opłata: symboliczna złotówka. Miejsca indywidualne i grupowe można rezerwować, wypełniając formularz: http://tnij.org/bilety_do_bibieli lub pisząc do ks. Marka Olekszyka, moderatora diecezjalnego ruchu: e-mail: x.molek@gmail.com. Dokładne godziny i miejsca odjazdu będą podane w późniejszym terminie, po rozeznaniu sytuacji i potrzeb.

  Natomiast osoby, które chciałyby uczestniczyć w tegorocznych wakacyjnych rekolekcjach oazowych mogą się jeszcze zgłaszać (do wyczerpania miejsc). Terminy i miejsca można sprawdzić na stronie www.gliwice.oaza.pl

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół