• facebook
 • rss
 • Żywy pomnik - dzieci Janowi Pawłowi II

  Klaudia Cwołek

  dodane 17.05.2013 19:35

  W Tarnogórskim Centrum Kultury w przeddzień urodzin Jana Pawła II odbyła się Gala VIII Konkursu Papieskiego pt. "Szukałeś nas...Jesteśmy!". Jego głównym przesłaniem były słowa papieża "Rodzina Bogiem silna”.

  Na rozpoczęcie rodzina zastępcza państwa Habów złożyła kwiaty przed portretem Jana Pawła II, umieszczonym na scenie. Później zaczęły się prezentacje i występy.

  W konkursie wybrano 30 laureatów z przedszkoli i początkowych klas szkół podstawowych oraz 36 laureatów z klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali niektórzy z nich.

  Pokazy dzieci przeplatane były nagraniami słów Jana Pawła II o rodzinie i muzyką, a na ekranie pojawiały się wybrane do tematu zdjęcia.

  – Chcę podziękować za trud wyszukiwania talentów, to jest łowienie z piasku drogocennych pereł. Za to szlifowanie tych pereł bardzo serdecznie dziękuję, bo to jest ogrom pracy włożony od przedszkola. Większość artystów, ludzi wybitnych tak zaczynało, od kontaktu z publicznością, ale przede wszystkim od przełamania swoich wielorakich czasami zahamowań, jakie może mieć mały, większy i największy człowiek – mówił bp Gerard Kusz, który razem z burmistrzem Tarnowskich Gór  Arkadiuszem Czechem objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

  Niestety, nie doszedł do skutku planowany występ rodziny państwa Bisagów. Poprzez swój koncert, który przygotowali na galę, pragnęli podziękować dobremu Bogu za bł. Jana Pawła II. W tym czasie jednak rodzice czuwali w szpitalu przy ciężko chorym synku Wojtusiu, który został poddany poważnej operacji. O modlitwę serca dla nich zaapelowała Adriana Machoń, katechetka, jedna z organizatorów gali.

  Bp Gerard Kusz wręcza nagrody uczestnikom konkursu   Bp Gerard Kusz wręcza nagrody uczestnikom konkursu Klaudia Cwołek /GN Nagrodą główną dla najmłodszych laureatów z przedszkoli i klas I–III jest jednodniowa wycieczka śladami Jana Pawła II do Zalasu k. Krakowa. Nagrodą główną dla laureatów ze starszych klas podstawowych i gimnazjów jest trzydniowa wycieczka śladami papieża po Ojczyźnie, która obejmować będzie Niepokalanów i Warszawę. Przedszkolaki i uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe.

  Nagrodzone prace plastyczne można podziwiać w holu TCK.

  Dzieci i młodzież prezentowały swoje umiejętności w kategoriach muzycznej, plastycznej, teatralnej, wiedzy i literackiej. W konkursie wiedzy obowiązkowo uczestniczą wszystkie gimnazja. 

  Organizatorem gali było Publiczne Gimnazjum nr 2 Sportowe i Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół