• facebook
 • rss
 • Zjazd NINIWY w Kokotku

  Klaudia Cwołek

  dodane 01.05.2013 20:19

  Około 200 osób uczestniczy w spotkaniu młodzieży, organizowanym przez oblatów.

  To już XVIII spotkanie ogólnopolskiej Młodzieżowej Wspólnoty Ewangelizacyjnej NINIWA i młodzieży oblackiej. Majówki od jakiegoś czasu organizowane są właśnie w Kokotku pod Lublińcem. Tym razem wybrany został temat patriotyzmu i jego duchowego wymiaru. Hasło spotkania "Nasza ojczyzna jest w Niebie" towarzyszy czterem dniom spotkań od 30 kwietnia do 3 maja.

  Do oblackiego Centrum Formacji NINIWA przyjechała młodzież z różnych stron Polski, głównie z duszpasterstw misjonarzy oblatów. Mieszkańcy Kokotka przyjmują ją na nocleg, wspólne zajęcia odbywają się w centrum formacji i parafialnym kościele.

  Eucharystii 1 maja przewodniczył ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. k s.Jerzego Popiełuszki. Na zjazd przyjechał z jego relikwiami. W pierwszej części dnia odbył się także spacer historyczny - po okolicy oprowadzał Andrzej Kozak, nauczyciel historii z IV LO w Katowicach. Dzisiejszą konferencję w Godzinie Miłosierdzia wygłosił o. dr Paweł Zając, oblat, historyk Kościoła.

  Na zjazd zaproszeni zostali także zaprzyjaźnieni z NINIWĄ: Tomasz Schmidt, zdobywca Pucharu Świata i mistrz Europy w kolarstwie torowym, oraz Artur Bilewski, wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym i triatlonie. Wezmą oni udział w pożegnaniu grupy, która 3 maja na rowerach pod kierunkiem o. Tomasza Maniury, szefa CF NINIWA, wyrusza z Kokotka na Syberię. Eucharystii przed wyprawą już o 5 rano przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek. W pożegnaniu śmiałków wezmą udział także inni goście, m.in. prof. Jerzy Buzek, Edward Maniura, burmistrz Lublińca, i o. Andrzej Korda, zastępca prowincjała Misjonarzy Oblatów MN.

  Po ich wyjeździe młodzież, która uczestniczy w zjeździe, przejdzie w patriotycznym spacerze do Lublińca. Pełny program spotkania znajduje się na www.niniwa.com. W każdej chwili można dołączyć do wspólnej Eucharystii.

  Więcej o zjeździe i wyprawie na Syberię w papierowym wydaniu "Gliwickiego Gościa" i "Gościa Niedzielnego" z datą wydania 12 maja. 

  Wejście do Centrum Formacji NINIWA w Kokotku   Wejście do Centrum Formacji NINIWA w Kokotku Klaudia Cwołek /GN Kokotkowy obrazek   Kokotkowy obrazek Klaudia Cwołek /GN
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół