• facebook
 • rss
 • Festiwal bez rywalizacji

  Mira Fiutak

  dodane 18.04.2013 22:15

  W powiatowym festiwalu piosenki religijnej w Lublińcu wystąpiło 38 przedszkolaków. Niektórzy po raz pierwszy stanęli na scenie przed publicznością.

  XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej dla Przedszkolaków odbył się 18 kwietnia w domu katechetycznym parafii ojców oblatów w Lublińcu. Od 11 lat festiwal, którego pomysłodawcą było częstochowskie Radio Fiat, organizuje Zespół Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

  Na scenie wystąpiło blisko czterdziestu przedszkolaków z 21 przedszkoli z różnych miejscowości powiatu lublinieckiego. Wszyscy dostali upominki, a z całej grupy wyróżniono dziesięcioro dzieci, które dodatkowo otrzymały karnety na basen. W grupie wyróżnionych znaleźli się: Klaudia Jelonek i Julia Niesłony z ZSP Przedszkola Samorządowego w Sierakowie Śląskim, Emilia Różańska z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sadowie, Monika Dyla z Przedszkola im. Pluszowego Misia w Pawonkowie, Karolina Kałuża i Hanna Polewczyk z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu, Weronika Bula z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Lublińcu, Zuzanna Gałka z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lublińcu, Maja Niedurny z Przedszkola Samorządowego w Kochanowicach i Kevin Wojsa z Przedszkola w Ciasnej.

  – Założeniem festiwalu jest, żeby nie nagradzać dzieci kolejnymi miejscami, a tylko zauważyć grupę tych wybijających się na tle innych i im przyznać wyróżnienia. Nie chcemy, żeby już przedszkolaki rywalizowały, bo mogłoby się to zmienić w ich pierwszy w życiu wyścig szczurów – mówi Dariusz Przyłas, dyrektor Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW  w Lublińcu. W jego skład wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące, w sumie uczy się w tu ponad 270 dzieci i młodzieży.

  Festiwalowi przedszkolaków towarzyszyły występy zespołu, który tworzą przedszkolaki i uczniowie młodszych klas tej lublinieckiej szkoły. Razem ze swoją opiekunką, Agata Kowalską, która jest nauczycielką muzyki, pokazali, jak można się dobrze bawić śpiewem i tańcem na scenie.

  Festiwal odbywał się pod patronatem „Gościa”, więcej informacji w papierowym wydaniu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół