• facebook
 • rss
 • Święcenia diakonatu w Rudach

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 13.04.2013 13:48

  Święceń diakonatu udzielił bp Gerard Kusz, w uroczystości uczestniczył biskup senior Jan Wieczorek, oraz rodzice i krewni diakonów, proboszczowie parafii z których pochodzą i zaproszeni goście.

  Sam obrzęd nałożenia rąk bezpośrednio nawiązuje do gestów z czasów apostolskich. – Ta chwila jest tak ważna, jak konsekracja podczas Eucharystii – powiedział w komentarzu ks. dr Krzysztof Konieczny. Po modlitwie biskupa klerycy stali się diakonami, czego widocznym znakiem było nałożenie stuły na sposób diakoński oraz dalmatyk. Dopełnieniem obrzędu było wręczenie księgi Ewangelii i pocałunek pokoju z biskupem, który oznaczał przyjęcie do grona duchownych naszej diecezji.

  Przemawiając na koniec uroczystości, bp Gerard Kusz nawiązał do modlitwy na rozpoczęcie Mszy święceń diakońskich. – W tej modlitwie zawarte są cechy diakona, który ma być roztropny, przyjazny i życzliwy wobec ludzi oraz wytrwały w modlitwie – powiedział gliwicki biskup pomocniczy. Rozwijając te myśli, podkreślił, że roztropność broni przed pokusą pychy. – Oby nigdy wam nie zaszkodziło kadzidło ludzkich pochwał – żartował bp Kusz. Podkreślił dalej rolę życzliwości wobec ludzi. – Nie ma nic gorszego, niż arogancja sługi Bożego. I bądźcie zawsze wytrwali w modlitwie, bo ona jest fundamentem naszej posługi i uzupełnia nasze ludzkie braki – podkreślił bp Gerard Kusz. Na koniec podziękował rodzicom, że ofiarowali Kościołowi swoich synów. – Niech Bóg będzie dla was za to nagrodą – zakończył bp Kusz.

  W imieniu nowych diakonów podziękował Michał Wieczorek. – Jest nas siedmiu, tylu, ile było w opisie z Dziejów Apostolskich. Dziękujemy naszemu apostołowi, czyli bp. Gerardowi Kuszowi, za udzielenie święceń, moderatorom za przygotowanie, a rodzicom za dar życia i wychowanie – powiedział dk. M. Wieczorek.

  Do święceń diakoni przygotowywali się w Pławniowicach podczas tygodniowych rekolekcji, które wygłosił ks. Jerzy Krawczyk, ojciec duchowny seminarium duchownego w Opolu.

  Litania do Wszystkich Świętych – przyszli diakoni leżą krzyżem   Litania do Wszystkich Świętych – przyszli diakoni leżą krzyżem Ks. Waldemar Packner/GN Święcenia diakonatu przyjęli:

  Wojciech Babiak (parafia św. Józefa w Zabrzu);

  Sebastian Binkowski (parafia św. Barbary w Bytomiu);

  Paweł Kowalik (parafia NSPJ i MB Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy);

  Piotr Sękowski (parafia św.  Bartłomieja w Gliwicach);

  Michał Wieczorek (parafia Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu);

  Adrian Ziaja (parafia św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach);

  Michał Zurzycki (parafia św. Michała Archanioła w Żernicy).

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół