• facebook
 • rss
 • Przegląd z wartościami

  Mira Fiutak

  dodane 09.04.2013 20:45

  O Zmartwychwstaniu Chrystusa opowiadali na różne sposoby uczestnicy przeglądu inscenizacji wielkanocnych w Gliwicach.

  W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach 9 kwietnia odbyła się gala XI Regionalnego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych. Najlepsi odebrali nagrody, a dzieci z oddziału „0” A ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gliwicach i z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” wystąpiły ze swoimi przedstawieniami. Obu zostało przyznane pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii.

  – Organizujemy przegląd, żeby pokazać siebie i swoją wiarę. Jestem przekonana, że praca nad przedstawieniami dużo daje występującym w nich uczniom. Przecież w niektórych domach te święta są zaniedbywane, jedynie święci się pokarmy, czasem nawet nie ma spowiedzi. Dlatego jeśli opiekunowie mądrze podejdą do przygotowania przedstawień, to coś z tego może pozostać uczniom na całe życie. I to jest najważniejsze – przekonuje Agata Wieczorek, doradca metodyczny katechezy, która jest inicjatorką przeglądu i co roku go organizuje. I dodaje, że przedstawienia są bardzo różne. Jury oceniało radosne występy przedszkolaków ze śmigusem-dyngusem i biegającymi zajączkami, ale też typowo pasyjne, z kolei młodzież przedstawiała zwyczaje wielkanocne, Drogi Krzyżowe, próbowała opowiedzieć o zmartwychwstaniu, przejściu ze śmierci do życia, przez pokazanie walki dobra ze złem.

  W tym roku zgłosiło się dwadzieścia grup reprezentujących wszystkie typy szkół, od przedszkoli po ponadgimnazjalne. Oprócz tego zawsze w przeglądzie uczestniczą grupy teatralne z Domów Pomocy Społecznej, a w tym roku wystąpiła również grupa parafialna – z parafii Chrystusa Króla w Gliwicach.

  Organizatorami przeglądu są Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 – II LO w Gliwicach, doradca metodyczny katechezy i sekcja szkolno-katechetyczna Kurii Diecezjalnej.

  Poniżej lista laureatów.

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół