• facebook
 • rss
 • EDK już w piątek

  Klaudia Cwołek

  dodane 20.03.2013 11:52

  Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Gliwicach w intencji Franciszka. Do przejścia są 42 km.

  Wzorem studentów krakowskich ks. Jacka Stryczka, również w Gliwicach, organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Młodzież będzie modlić się o potrzebne łaski dla nowego papieża.

  Trasa gliwickiej EDK, która wyruszy 22 marca, prowadzi z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach przez Żerniki, Osiedle Kopernika, Łabędy, Kozłów, Sośnicowice, Stolnicę, Ostropę do gliwickiej katedry – w sumie 42 km, pokonywanych w małych, maksymalnie 5-6-osobowych grupkach. Droga jest tylko dla osób o dobrej kondycji.

  - 22 marca o godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników drogi w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach. Po niej wyruszymy na trasę GEDK. Po dojściu do katedry nie będzie wspólnego zakończenia, gdyż czas dojścia uczestników będzie różny – wyjaśnia ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Udział w EDK związany jest z kilkoma formalnościami. Przede wszystkim mogą w niej wziąć udział osoby pełnoletnie na własną odpowiedzialność. Młodzież od 16. do 18. roku życia może uczestniczyć pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody rodziców i oświadczenia opiekuna, który z nim pójdzie. Na drogę trzeba zabrać jedzenie i własny ekwipunek, w tym latarkę i obowiązkowe kamizelki odblaskowe. Więcej szczegółów dostępnych jest na www.ddmgliwice/edk. Przez tę stronę lub na adres e-mail: arttpytt@gmail.com do 22 marca przyjmowane są zgłoszenia chętnych Podpisane oświadczenie oraz opłata w wysokości 10 zł przyjmowana będzie w punkcie rejestracyjnym w przedsionku kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, czynnym 22 marca od godz. 20.00.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół