• facebook
 • rss
 • Przebłaganie w zabrzańskich parafiach

  mf

  dodane 10.03.2013 15:35

  W związku ze zbezczeszczeniem kaplicy na Zaborzu, skąd skradziono Najświętszy Sakrament, biskup gliwicki Jan Kopiec zarządził przeprowadzenie w zabrzańskich parafiach nabożeństwa przebłagalnego w ramach Gorzkich Żali.

  Modlitwa wiernych z zabrzańskich parafii jest związana ze zniszczeniem kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rolnika (na terenie parafii św. Franciszka), które miało miejsce w nocy z 17 na 18 lutego. Podczas napadu rozbite zostało tabernakulum, skąd zniknęła kustodia z Najświętszym Sakramentem, a ołtarz podpalony. Na szczęście ogień nie objął całego pomieszczenia. W parafii św. Franciszka nabożeństwo wynagradzające za profanację odbyło się już 25 lutego.

  Kaplica na Zaborzu została wybudowana w latach 1870–1871, na miejscu podarowanym przez hrabiego Henckela vov Donnersmarcka. Pieniądze na jej budowę pochodziły od mieszkańców Zaborza, którzy chętnie pomagali w pracach. Poświęcona została 3 maja 1871 roku i otrzymała wezwanie Niepokalanego Poczęcia NMP. W 2006 roku kaplica została generalnie wyremontowana.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Piotr38
   10.03.2013 20:12
   Duch Święty jest Panem Wszechświata i jednym Jedynym Lekarzem dla Wszystkich Nieuleczalnie Chorych Ludzi !!! Ci co nie mają - rąk,nóg,oczu i innych organów ciała,będą je mieć.A ci co są na wózkach inwalidzkich wstaną i pójdą do domu bo Jego Miłosierdzie Jest Nieskończenie Potężne !!! Wszyscy Ludzie Nieuleczalnie Chorzy na Całym Świecie będą zdrowi i szczęśliwi !!! Bo Komunia Święta to Potęga i stanie się Potęgą na Całym Świecie.Nareszcie Nastanie Pokój na Całej Kuli Ziemskiej i nie będzie - bólu,cierpienia,wojen a tym bardziej wojny nuklearnej,bo Duch Święty jest PANEM WSZECHŚWIATA !!!! Będzie Raj Na Całej Kuli Ziemskiej.Tak mówi Duch Święty z Mamą Bożą ze Szczyrku,Amen.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół