• facebook
 • rss
 • NIE dla likwidacji pogotowia

  wp

  dodane 07.03.2013 13:22

  Mieszkańcy Lublińca i powiatu protestują przeciw zamknięciu z końcem roku dyspozytorni pogotowia ratunkowego.

  Lubliniecka Rada Miejska, wraz z radnymi innych gmin powiatu lublinieckiego, organizuje zbiórkę podpisów w sprawie sprzeciwu mieszkańców wobec planów likwidacji dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Lublińcu i przeniesienia jej do Częstochowy. Listy, na których zbierane są podpisy, można otrzymać w biurze Rady Miejskiej w Lublińcu lub pobrać na TUTAJ. Listy wraz z zebranymi podpisami można składać w biurze Rady Miejskiej w Lublińcu przy ul. Paderewskiego 5 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 lub do skrzynki pocztowej PIS ul. Sokoła 13 w Lublińcu.

  Zadaniem starosty powiatu lublinieckiego Joachima Smyły przeniesienie dyspozytorni do Częstochowy przełoży się na spadek jakości świadczonych usług. - Miejscowi dyspozytorzy dobrze znają swój rejon i mają zwiększoną możliwości prawidłowej oceny sytuacji konieczności wysłania pogotowia do konkretnego pacjenta. Znają potrzeby pacjentów, którzy korzystają z pomocy pogotowia ratunkowego i potrafią bezbłędnie zidentyfikować wyjazdy nieuzasadnione, które mają miejsce w przypadku paniki ze strony osoby wzywającej pogotowie - mówi J. Smyła.

  Najprawdopodobniej do końca 2013 roku Dział Pomocy Doraźnej, działający przy szpitalu powiatowym w Lublińcu, zostanie przeniesiony do Częstochowy. To efekt projektu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, który zakłada stworzenie Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Medycznego. Zgodnie z jego założeniami, na terenie województwa śląskiego miałoby powstać 6 skonsolidowanych dyspozytorni medycznych. Mieściłyby się one w Częstochowie, Sosnowcu, Gliwicach, Katowicach, Jastrzębiu Zdroju i Bielsku Białej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół