• facebook
 • rss
 • KSW u biskupa gliwickiego

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 27.02.2013 20:14

  Biskup Jan Kopiec przyjął 27 lutego władze krajowe Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

  W spotkaniu z biskupem gliwickim uczestniczyli Dariusz Przyłas, prezes Zarządu Głównego KSW, Janina Szymanowicz, wiceprezes zarządu oraz Wanda Kolasa, wiceprzewodnicząca oddziału KSW w Gliwicach. – Było to pierwsze, robocze spotkanie z biskupem gliwickim. Chcieliśmy zaznajomić bp. Jana Kopca z naszą działalnością i planami na przyszłość – powiedziała J. Szymanowicz.

  Dariusz Przyłas przedstawił biskupowi gliwickiemu historię założonego w 1989 roku Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Wśród jego prezesów był m.in. Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego. Podczas spotkania mówiono także o problemach, z którymi borykają się szkoły katolickie. – Bywa tak, że samorządy wolą przekazywać środki szkołom niekatolickim, niż nam – stwierdziła Janina Szymanowicz. Podczas spotkania mówiono również o planach zorganizowania jesienią w Gliwicach ogólnopolskiej konferencji Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. – Trzeba robić dobro, małymi krokami. Czasem wydaje się, że wokół nas tylko jest zło. Ale dobre rzeczy, robione często cicho i bez rozgłosu, wydają w przyszłości trwałe owoce – stwierdził bp Jan Kopiec.

  Do KSW należy w całej Polsce ponad 700 nauczycieli i wychowawców, w tym około 30 w naszej diecezji. KSW prowadzi w kraju siedemnaście szkół (4 w Lublińcu, 3 w Warszawie, 3 w Libiążu, 3 w Poznaniu, 2 w Siedlcach i 2 w Gorzowie Wielkopolskim). W naszej diecezji działają dwa oddziały KSW (w Gliwicach i Lublińcu) oraz koło w Tarnowskich Górach.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół