• facebook
 • rss
 • Wiosna z Fryderykiem

  gliwice.eu/kc

  dodane 27.02.2013 13:31

  W palmiarni gliwickiej przez cztery kolejne niedziele będzie można posłuchać muzyki Chopina, Liszta, Dvořáka czy Schuberta.

  Na scenie wystąpią głównie duety, a wszystkie koncerty prowadzić będzie Jan Popis, jeden z najbardziej cenionych w kraju znawców twórczości Chopina.
  Pierwszy koncert pt. „Wiolonczela Con Amore” odbędzie się 3 marca. Zaprezentują się Anna Fedorova – pianistka młodego pokolenia i wiolonczelista Roberto Trainini.

  Anna Fedorova jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. M. Łysenki w Kijowie. Studiowała w prestiżowej Accademia Pianistica w Imoli we Włoszech, a obecnie kontynuuje naukę w Royal College of Music w Londynie. Występowała w  salach koncertowych świata i jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.
  Roberto Trainini jest absolwentem Akademii Muzycznych we Włoszech, studia kontynuował u Wolfganga Mehlhorna, Michela Straussa i Stevena Isserlisa. On także jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów, był pierwszym wiolonczelistą Opery w niemieckim Luneburgu, singapurskiej czy cypryjskiej orkiestry symfonicznej. Jest też założycielem Hamburger Streischsextett i Anton Rubinstein Piano Trio.
  Koncerty „Wiosny z Fryderykiem” w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach (ul. Fredry 6) rozpoczynają się o 19.30. Bilety (w cenie 25 zł) można nabyć na miejscu.

  Program kolejnych koncertów

  10 marca – Gdy wirtuoz spotka się z poetą - Wojciech Waleczek (fortepian) i Wojciech Proniewicz (skrzypce)

  17 marca – Fantazje romantyczne – pianiści Tamara Granat i Bartłomiej Kominek

  24 marca – Mistrzowie grają Chopina – Piotr Paleczny (fortepian).

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół