• facebook
 • rss
 • Jednak rondo L. Kaczyńskiego

  wp

  dodane 24.02.2013 10:57

  Gliwicka Rada Miejska drugi raz debatowała nad wnioskiem, tym razem większość była za. To pierwsze miasto na Śląsku, które w ten sposób upamiętniło tragicznie zmarłego prezydenta RP.

  Rondo Lecha Kaczyńskiego będzie nosiło skrzyżowanie u zbiegu ulic Toszeckiej, Warszawskiej i Bohaterów Getta Warszawskiego. Gliwiccy radni nad projektem debatowali już po raz drugi, za pierwszym razem wniosek przepadł zaledwie jednym głosem. Tym razem pomysł został zaakceptowany przez 12 radnych, 9 było przeciw i trzech wstrzymało się od głosu. Za wnioskiem głosowało czterech radnych PiS, sześciu z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza oraz dwóch radnych z PO. Przeciw byli radni z PO oraz SLD. Wniosek poprał tym razem prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. - Obecne uzasadnienie nie zawiera ocen, a podkreśla wpływ na państwo i zasługi zmarłego prezydenta - podkreślił prezydent Gliwic.

  Z propozycją nadania imienia wystąpiły Społeczny Komitet Upamiętniania Bohaterów Narodowych i Gliwicki Klub Gazety Polskiej. – Nasza inicjatywa nie miała charakteru politycznego i naszym celem nie było dzielenie społeczeństwa – powiedziała Marta Święcicka z Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej. Tym samym Gliwice są pierwszym miastem na Śląsku, które w ten sposób upamiętniły pamięć tragicznie zmarłego prezydenta. Podobne pomysły były przedstawiane w Bytomiu i Zabrzu, ale nie znalazły tam większości w radach miejskich.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • uważam-że
   11.03.2013 09:32
   Czytam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, informacje z Gliwic, m.in."Będzie rondo Kaczyńskiego". W internecie tekst różni się od papierowego wydania i nie ma ostatniego zdania"Nazwę ronda już oprotestował Marek Berezowski, były radny i niedoszły senator z ramienia PIS, który uznał je za...zbyt mało ważne na mapie Gliwic". Gliwicki GN nie po raz pierwszy podaje informacje nie do końca jasne, bo z tego zdania wynika że pan Berezowski jest przeciwny nazwaniu ronda imieniem tragicznie zmarłego prezydenta RP.O swojej opinii pisał w piśmie ogólnie dostępnym, zresztą dziennikarze powinni kierować się prawdą-http://imageshack.us/photo/my-images/213/rondoh.jpg/
   Jako żywo nie znalazłam najmniejszej wzmianki o problemie szkoły na Ziemowita, a szkoda , bo jako praktykująca katoliczka chciałabym znać opinię Kurii w tej sprawie....
   Także problem budynku przy ul.Królowej Bony...
   Od gazety takiej jak GN, jeśli zabiera się za tematy społeczne, oczekuję całej prawdy.
   Mirella Czajkowska-Turek
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół