• facebook
 • rss
 • Święto osób konsekrowanych

  Anna Kwaśnicka

  dodane 03.02.2013 21:03

  – Nie osłabiajmy Kościoła naszą małodusznością i przyzwyczajeniami, które często stawiamy wyżej niż potrzeby Kościoła – przestrzegał bp Jan Kopiec.

  W święto Ofiarowania Pańskiego siostry zakonne, bracia i ojcowie zakonni, wdowy i dziewice konsekrowane, a także członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego z diecezji gliwickiej i opolskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Eucharystii przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a homilię wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja.

  – Niewątpliwie nieraz potrzeba, byśmy byli znakiem sprzeciwu, jednak nie chodzi o walkę ze światem, ale o odważne stanięcie w obronie tego co Boże – podkreślał bp Andrzej Czaja. – Jesteście w Kościele czytelnym znakiem królestwa Bożego. Znakiem dla Kościoła, a poprzez Kościół dla świata – mówił ordynariusz opolski do osób konsekrowanych, przestrzegając, że ani habitem, ani sutanną człowiek nie ukryje pustki przed światem, dlatego by być prawdziwym, czytelnym świadkiem, trzeba być tym, który w środku jest wypełniony Jezusem.

  – Wszyscy mamy świadomość, że czasy idą niełatwe, skomplikowane. Ale trzeba sobie powiedzieć: mam możliwość świadczenia o Chrystusie, chcę ubogacać świat Chrystusem. Do tego potrzeba ogromnej uczciwości i ogromnego hartu ducha opartego na darze wiary – zwrócił się do osób konsekrowanych bp Jan Kopiec, podkreślając, że właśnie tego należy sobie wzajemnie życzyć. – Byśmy wszyscy razem Chrystusa objawiali światu, bo nie tyle potrzeba głosić Chrystusa, gdyż On jest głoszony, ale potrzeba, byśmy Chrystusa objawiali sobą, swoim postępowaniem. Nie osłabiajmy Kościoła naszą małoletniością, małodusznością i przyzwyczajeniami, które często stawiamy wyżej niż potrzeby Kościoła – przestrzegał bp Jan Kopiec.

  Po Mszy św. wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego zaprosiła wszystkie osoby konsekrowane na poczęstunek, po którym wystąpił z koncertem chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach, pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół