• facebook
 • rss
 • Finał mistrzostw marianek

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 26.01.2013 17:48

  Startowało 12 drużyn z 10 parafii. Do diecezjalnego finału, który odbył się 26 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu-Bobrku, zakwalifikowało się sześć zespołów. Po zaciętej i wyrównanej walce wygrały dziewczyny z gliwickiej parafii św. Gerarda.

  - Szkoda, że nie ma z nami naszego proboszcza ks. Waldemara Ciureja. Zawsze nam dopinguje, ale dziś musiał zostać w parafii – powiedziała Zosia Pietrak, kapitan zespołu z parafii św. Gerarda w Starych Gliwicach. To właśnie one zdobyły mistrzostwo w pierwszym diecezjalnym finale siatkówki Dzieci Maryi. W tej parafii do grona Dzieci Maryi należy 30 dziewcząt, z których w rozgrywkach uczestniczyło siedem.

  Pomysł diecezjalnych rozgrywek zrodził się dość przypadkowo. – W lutym ubiegłego roku zorganizowaliśmy w Zabrzu-Helence turniej siatkówki Dzieci Maryi z pięciu parafii. Ponieważ impreza była bardzo udana, postanowiliśmy rozgrywki rozszerzyć na całą diecezję – powiedział ks. Grzegorz Lepiorz, wikary w Zabrzu-Helence, który z ks. Szymonem Zurkiem, wikarym z Krupskiego Młyna, zorganizował rozgrywki. Na zaproszenie rozesłane do wszystkich parafii naszej diecezji odpowiedziało dziesięć, a w rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów.

  - Odbyły się trzy turnieje eliminacyjne, które wyłoniły sześć zespołów. Właśnie one wzięły udział w finale diecezjalnym – powiedział ks. Szymon Zurek. Do finału doszły zespoły z parafii w Krupskim Młynie (dwie drużyny), Pyskowicach (parafia MB Nieustającej Pomocy), Bytomiu-Miechowicach (parafia Bożego Ciała), Starych Gliwicach i Zabrzu-Helence.

  Turniej odbył się przy gorącym dopingu rodziców i wielu dziewcząt, które przyjechały ze swoimi drużynami. – Chodziło nam również o dobrą zabawę, której nie zabrakło. Sądzę, że w przyszłym roku odbędą się podobne rozgrywki, już z udziałem większej liczby parafii – podsumował ks. Grzegorz Lepiorz, który przy okazji dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju. – Dziękuję MKS Tauron z Dąbrowy Górniczej, lodowisku Tafla z Gliwic i wielu indywidualnym osobom, bez których te rozgrywki by się nie odbyły – powiedział ks. Lepiorz.

  Po wyrównanej walce zwyciężyły dziewczyny ze Starych Gliwic, drugie miejsce zajęły marianki z Zabrza-Helenki, a trzecie z Krupskiego Młyna (pierwsza drużyna). Od samego początku rozgrywki można śledzić na specjalnej stronie internetowej: www.turniejmarianek.esbo.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół