• facebook
 • rss
 • Wieczór poetycki z Agnieszką Wloką

  Klaudia Cwołek

  dodane 18.01.2013 11:20

  Tu jest siła, tu jest koncept, tu jest moc – mówiła Krystyna Suchanek o poezji Agnieszki Wloki podczas jej wieczoru autorskiego, który odbył się 17 stycznia w czytelni MBP w Zabrzu.

  Agnieszka Wloka, młoda poetka, zabrzanka jest absolwentką psychologii o specjalizacji sądowej oraz zdrowia i jakości życia, obecnie studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i oligofrenopedagogikę.

  Najnowszy tomik jej wierszy nosi tytuł „Tajemnica i poznanie” i jest głęboko zakorzeniony w myśleniu biblijnym. Świadczą o tym tytuły poszczególnych rozdziałów: ”Pan mym Pasterzem”, „Miłość nigdy nie ustaje”, „Panie, Ty widzisz”. – Te rozdziały tak zatytułowałam, bo one mówią jakoś o życiu, czy o miłości, przemijaniu. Dla mnie zawsze gdzieś w to jest włączony Pan Bóg i religia, ale nie jest tak, że każdy wiersz jest konkretnie nacechowany i skierowany do Boga – tłumaczyła Agnieszka Wloka.

  W rozmowie z prowadzącymi spotkanie – Krystyną Suchanek i Henrykiem Sikorą oraz gośćmi wieczoru – odżegnywała się od nadmiernego interpretowania swoich wierszy.

  „Oddaję Ci w dłonie cząstkę siebie… Nie proszę, byś próbował mnie zrozumieć, chciałabym, żebyś przez moją poezję mógł zapalić w sobie światełko wiary, nadziei, miłości. Każde istnienie to niesamowity i niewytłumaczalny cud powołania i choć nigdy nie zrozumiem, dlaczego Ktoś chciał »mojego bycia«, to zrobię wszystko, żeby spełnić Jego oczekiwania… Tobie, Przyjacielu, życzę tego samego…” – napisała we wstępie do tomiku.

  Wydawcą  „Tajemnicy i poznania” jest legere.pl Ryszarda Palucha.

  Z II rozdziału pt. "Miłość nigdy nie ustaje":                                                                      

  Nadzieja

  Pamiętam Twój głos

  Krzyczałeś przez zamknięte usta…

   

  Pamiętam Twoje oczy

  widziały choć miałeś zamknięte powieki…

   

  Pamiętam dotyk Twoich dłoni

  tak zimne już były i oschłe…

   

  A jednak…

   

  Wierzyłam i wierzę!

  nic nie jest wieczne…

  Twój niebyt

  nieobecność…

  zamienię kiedyś

  na wieczne z Tobą bycie…

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół