• facebook
 • rss
 • Scena dla najmłodszych

  Mira Fiutak

  dodane 16.01.2013 19:51

  – Czasem poziom jest tak wysoki i wyrównany, że trudno wybrać laureatów – mówi Elżbieta Adamczyk, która w tym roku już po raz dziesiąty organizowała konkurs dla najmłodszych uczniów.

  X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie…” odbył się 16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach Sośnicy. Najpierw w sali gimnastycznej odbyły się przesłuchania konkursowe, a potem najlepsi odebrali nagrody.

  W tym roku do konkursu zgłosiło się dwanaście szkół. – Od dawna moim marzeniem było, żeby zorganizować taki przegląd dla uczniów gliwickich szkół – mówi Elżbieta Adamczyk z SP nr 14, która zainicjowała konkurs. Z czasem impreza rozszerzyła się na cały powiat gliwicki. Podkreśla, że w przygotowania włączają się również inni nauczyciele; od czterech lat w organizacji wspiera ją katechetka Donata Klimaszewska.

  – Co roku jest tak samo – na początku dużo stresu, a na końcu ogromna radość, widzimy to na scenie. Dzieci i nauczyciele wkładają dużo serca w przygotowania do występów. W historii tego konkursu bywało, że poziom był tak wysoki i wyrównany, że trudno było zdecydować komu przyznać nagrody – dodaje.

  Konkurs skierowany jest do uczniów młodszych klas szkół podstawowych i odbywa się w dwóch kategoriach – solistów i zespołów. Patronuje mu bp Gerard Kusz. Nagrody zostały w tym roku ufundowane przez gliwicką kurię i ks. Krzysztofa Śmigierę, proboszcza parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. Na scenie, poza konkursem, wystąpili również gospodarze, czyli działający w Szkole Podstawowej nr 14 zespół „Sośniczanie”.

   

  Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie…”

  Kategoria solistów

  I miejsce –  Olimpia Drzał – Szkoła Podstawowa nr 39 w Gliwicach

  II miejsce – Julia Józefczak –  Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach

  III miejsce –  Wiktoria Pruefer –  Szkoła Podstawowa nr 21 w Gliwicach

  Wyróżnienia:

  Emilka Janicka –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Gliwicach

  Wiktoria Veldwyk – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach

  Kategoria zespół

  I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 38 w Gliwicach

  II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach

  III miejsce – Szkoła Podstawowa „Filomata” w Gliwicach

  Wyróżnienia:

  Szkoła Podstawowa nr 39 w Gliwicach

  Szkoła Podstawowa w Rudnie


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół