• facebook
 • rss
 • Artyści na wagę złota

  Mira Fiutak

  dodane 14.01.2013 14:40

  – Ludzie zajmujący się kulturą, troszczący się o dobra duchowe człowieka są na wagę złota, bo świat zapatrzony jest w sprawy materialne – powiedział bp Gerard Kusz do artystów. Noworoczne spotkanie środowisk twórczych odbyło się w Gliwicach po raz siódmy.

  Twórcy różnych dziedzin sztuki spotkali się 13 stycznia w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. – Spotykają się tu osoby szczególnie obdarowane przez Pana Boga w różnych dziedzinach tworzenia piękna. To ludzie o niesamowitej wrażliwości duchowej. Tym piękniejszy jest z nimi kontakt i współpraca nie tylko na poziomie artystycznym, ale też czysto ludzkim. A tego często nam brakuje – zauważył organizator spotkań i dyrektor Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II ks. Robert Chudoba, zaznaczając, że pomysłodawcą ich był bp Gerard Kusz. – Tak też traktujemy to wydarzenie – z jednej strony jako spotkanie z pasterzem diecezji, a z drugiej jako nasze wspólne spotkanie, biesiadowanie i czas na rozmowy – dodał.

  Bp Gerard Kusz zauważył, że praca ludzi zajmujących się kulturą nie jest doceniana. – Ludzie troszczący się o dobra duchowe są na wagę złota, bo świat zapatrzony jest dziś w sprawy materialne. Często ich działania nie liczą się w oczach tych, którzy mają władzę. Dziś problem kultury i jej korzeni, podobnie jak edukacji, polega na tym, że nie ma funduszy. A ci ludzie są dla nas szczególnie cenni, dlatego życzę, żeby nie brakowało im siły ducha i nie zrażali się trudnościami – podkreślił bp Kusz.

  Spotkanie środowisk twórczych zawsze związane jest z jakimś wydarzeniem – koncertem, spektaklem teatralnym, wernisażem wystawy. W tym roku z koncertem góralskich pastorałek i muzyki Karpat wystąpiła Kapela „Biesiada”, którą tworzą obecni i dawni pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół