• facebook
 • rss
 • Bądźcie światłem

  Agnieszka Kliks

  dodane 09.01.2013 11:22

  Wychowawcy, katecheci, uczcie młodych takiego spojrzenia, które pozwala odkryć Boga w drugim człowieku – mówił podczas tegorocznego spotkania bp Gerard Kusz.

  „Opłatek” nauczycieli, wychowawców i katechetów 8 stycznia w Centrum Edukacyjnym bł. Jana Pawła II w Gliwicach zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców. Zaproszeni zostali bp Gerard Kusz i ks. inf. Konrad Kołodziej.

  Podczas spotkania wystąpiły dzieci z ZSO nr 7 w Gliwicach, które wykonały „Jasełka ze świętymi”. Przedstawienie to zajęło II miejsce podczas tegorocznego XIII Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Młodzi artyści prezentowali się już w szkołach, urzędach i na gliwickim rynku. Oprócz zaangażowania nauczycieli i katechetów, również rodzice przyczynili się do powstania jasełek. – Niektórzy jeżdżą z nami na każdy występ. Ich pomoc i wsparcie dzieci są ogromne – mówiła jedna z wychowawczyń.

  Bp Gerard Kusz zwrócił uwagę na tajemnicę Bożego Narodzenia, czyli radość. Nawiązał również do wędrówki Trzech Króli za gwiazdą. – Bądźcie światłem! Nie zawsze będzie ono jasne i wyraźne, czasem może migać, ale mimo wszystko ma prowadzić do Jezusa. Królowie również musieli spytać Heroda o drogę, ponieważ nie zawsze byli jej pewni, ale ostatecznie osiągnęli swój cel – powiedział.

  Na spotkaniu była obecna założycielka gliwickiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. – Nasze stowarzyszenie zaczęło się rozwijać w latach 80., kiedy to potajemnie spotykaliśmy się, by móc rozmawiać o trudnych dla nas sprawach – wspominała pani Wanda Kolasa.

  –  Większość członków naszego duszpasterstwa czy stowarzyszenia to zasłużeni nauczyciele, którzy przeszli już na emeryturę. Zachęcamy młodych do zaangażowania się w życie zarówno Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, jak i Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców – zapraszał ks. Adam Spałek z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnego w Gliwicach.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół