• facebook
  • rss
  • VI Zabrzański Przegląd Jasełek

    Paweł Jurek

    dodane 05.01.2013 10:32

    33 grupy i prawie 700 młodych aktorów wystąpiło w Zabrzańskim Przeglądzie Jasełek. Szóstą edycję podsumowano podczas gali w zabrzańskim kościele św. Józefa.

    4 stycznia ogłoszony został werdykt jury, które przyznało 26 nagród zespołowych i 5 wyróżnień indywidualnych. Podczas gali jasełka zaprezentowali zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych (klasy I–III), czyli uczniowie „piętnastki”. W ich wizji sceny Bożego Narodzenia pokłon Jezusowi złożyły m.in. postacie z bajek.

    Przed ważnym dla uczestników momentem wręczenia nagród z krótkim koncertem kolęd wystąpił jeszcze chór z Gimnazjum nr 2.

    Wyróżnionym zespołom sukcesu gratulowali związany od lat z przeglądem bp Jan Wieczorek, wiceprezydent Zabrza Jan Pawluch oraz proboszcz parafii św. Józefa ks. Józef Dorosz.

    Wyniki VI Zabrzańskiego Przeglądu Jasełek:

    Przedszkola

    I miejsce – Przedszkole nr 1 (opiekun grupy Bożena Jakubowska),

    II miejsce – Przedszkole nr 19 (Barbara Kuziorowicz),

    III miejsce – Przedszkole nr 36 i Przedszkole nr  12 (Anna Walasek, Justyna Sokół).

    Wyróżnienie za grę aktorską – Przedszkole nr 14 (Elżbieta Zamkowska, Danuta Weber) oraz Przedszkole nr 30 (Anna Kocher).

    Szkoły podstawowe klasy I–III

    I miejsce – SP nr 15 (Barbara Bartoszewska),

    II miejsce – SP nr 25 (Anna Lubecka),

    III miejsce – SP nr 31 (Helena Biernat, Marianna Kamela).

    Klasy IV–VI

    I miejsce – SP nr 23 (Halina Papiernik, Rafał Krzemiński),

    II miejsce – SP nr 34 (Małgorzata Griner, Joanna Przypaśniak),

    III miejsce – SP nr 42 (Teresa Chamula, Barbara Jałowiecka).

    Wyróżnienie za scenariusz – SP nr 6 i SP nr 22 (Małgorzata Lewandowska, Beata Łepkowska), wyróżnienie indywidualne – Julia Kocur – flecistka z SP nr 6.

    Gimnazja

    I miejsce – Gimnazjum Katolickie (Danuta Mazur),

    II miejsce – Gimnazjum nr 9 (Justyna Elias-Sojka, Urszula Eliasz, Małgorzata Grzesińska),

    III miejsce – Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 10 (Joanna Szmidt).

    Wyróżnienie za scenariusz i grę aktorską – Gimnazjum nr 1 (Małgorzata Baryła), wyróżnienie za oprawę muzyczną – Gimnazjum nr 2 (Grażyna Kościółek). Wyróżnienia indywidualne – Grażyna Kościółek – nauczycielka w Gimnazjum nr 2 (za profesjonalne przygotowanie oprawy muzycznej) oraz Tomasz Oreł – wokalista z Gimnazjum nr 2.

    Szkoły specjalne

    I miejsce – Centrum Edukacji i Rehabilitacji (Joanna Adamczyk, Agnieszka Kulpa Wieczorek, Marta Kubieniec, Anna Zajonc, Sebastian Serek),

    II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 38,

    III miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 40.

    Wyróżnienia indywidualne – Klaudia Skolik – uczennica z ZSS nr 38 za wybitną grę aktorską oraz Dagmara Janik – solistka z ZSS nr 40.

    Szkoły ponadgimnazjalne

    I miejsce – Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego (Radosław Albrecht),

    II miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr 2 (Małgorzata Hluzow),

    Wyróżnienie za scenariusz – Liceum Ogólnokształcące nr 2, wyróżnienie za scenariusz i grę aktorską – Parafialne Koło Teatralne (ks. Andrzej Skolik).

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół