• facebook
 • rss
 • Szopki i kolędy

  Klaudia Cwołek

  dodane 12.12.2012 12:19

  W Lublińcu rozstrzygnięty został konkurs szopek. Wręczenie nagród odbędzie się podczas powiatowego kolędowania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

  Po raz pierwszy impreza jest organizowana w SOSW przy ul. Stalmacha 90. Przedtem trzynaście razy odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 (przeniesionym do SOSW).

  - W konkursie biorą udział szkoły, przedszkola, indywidualne osoby z całego powiatu, także rodziny, każdy kto chce. Jest to otwarty konkurs – wyjaśnia Klaudia Brewka, nauczyciel i jeden z organizatorów. 

  Na konkurs wpłynęło około sto szopek, które można oglądać w holu na parterze SOSW.

  Jury oceniało wszystkie szopki łącznie, bez podziału na kategorie wiekowe i sposób wykonania. Brano pod uwagę estetykę oraz ciekawe rozwiązania plastyczne i techniczne.

  I miejsce zdobyła Bogumiła Bal-Rupik

  II miejsce – grupa 5-6 latki, 4-5 latki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lublińcu

  III miejsce – Patrycja Gołek z VI klasy Zespołu Szkół w Kochanowicach.

  Nagrodę publiczności otrzymał dom dziecka – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 w Lublińcu. Wybrano ją poprzez głosowanie – wrzucanie numerka wybranej pracy.

  Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Przedszkole z Rusinowic, Ania Rupik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Mateusz Neukirch z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach, klasa Zet F z SOSW w Lublińcu, Kamil Korzeniewski z rodzicami, Nadia Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

  Konkurs połączony jest zawsze z kolędowaniem. – Zapraszamy placówki z całego powiatu, które przyjeżdżają do nas z występem. Przygotowują interpretację dowolnie wybranej kolędy, mogą się właśnie w ten sposób zaprezentować – mówi Klaudia Brewka. Po występie każde występujące dziecko otrzymuje słodki upominek. Oprócz nagród dla zwycięzców konkursu szopek będą też pamiątkowe dyplomy i piernikowe renifery dla dorosłych i gości.

  Patronat nad całością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego.

  Kolędowanie i wręczenie nagród odbędzie się 13 grudnia o 9.00 w SOSW.

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół