• facebook
 • rss
 • 540 godzin o Biblii

  KC

  dodane 10.12.2012 21:17

  W Opolu ruszają Podyplomowe Studia Wiedzy o Biblii. Wykładać będą naukowcy z różnych ośrodków w Polsce.

  - Naszym podstawowym celem jest przekazanie wiedzy o Biblii osobom, które ukończyły już studia wyższe co najmniej I stopnia, niekoniecznie teologiczne. Studia Wiedzy o Biblii są jednak tak skonstruowane, że wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu intelektualnemu środowiska katechetyczno-duszpasterskiego, choć nie tylko. Do podjęcia nauki zachęcam każdego, kto chciałby lepiej poznać i rozumieć Pismo Święte, dla kogo Słowo Boże jest bliskie i ważne – wyjaśnia ks. dr Wacław Borek, kierownik studiów.

  Zajęcia odbywać się będą przez cztery semestry, w soboty, w sumie 540 godzin. Program zawiera się w czterech sekcjach: filologicznej, isagogice (nauki wprowadzające do studium Biblii), egzegetyczno-teologicznej i kulturoznawczej. Wśród wykładowców są między innymi: o. prof. dr hab. Andrzej Sebastian Jasiński z Uniwersytetu Opolskiego, ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ks. dr Mariusz Szmajdziński z Łowicza, dr Joanna Jaromin.

  - Treść wykładów ma ukazać jak ważna jest wiedza biblijna, która stanowi fundament chrześcijańskiego myślenia o świecie, zarówno w aspekcie teologicznym jak i kulturowym – podkreśla ks. dr Wacław Borek.

  Studia rozpoczynają się 23 lutego. Dokumenty osób chętnych przyjmowane będą do połowy stycznia. Ponieważ studia są dofinansowywane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji, przyznawanej wydziałom prowadzącym studia na wysokim poziomie, opłata za semestr wynosi jedynie 200 zł. Przyjętych może zostać 40 osób.

  Informacje o zasadach rekrutacji i szczegółowy program dostępny jest w dziekanacie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego,  ul. Drzymały la, 45-342,  tel. (77) 44 23 767, (77) 44 23 768, www.wt.uni.opole.pl, e-mail: dziekanatwt@uni.opole.pl

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół