• facebook
 • rss
 • Radio Plus z nową ramówką

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 03.12.2012 07:35

  Od grudnia gliwickie Radio Plus Śląsk ruszyło z nową ramówką. – Chcemy być blisko ludzi i ich spraw. Naprawdę warto nas słuchać – zachęca Edward Rudolf Donga, dyrektor rozgłośni.

  Przede wszystkim ruszył radiowy poranek. Do tej pory programy realizowane w Gliwicach pojawiały się dopiero popołudniu. – Zaczynamy o godz. 6 i chcemy towarzyszyć ludziom do 9.30. Stawiamy na lokalność, a więc na informacje, które o poranku powinny trafić do każdego słuchacza – wyjaśnia Mariusz Masiarek, nowy prezenter, choć stary radiowiec.

  Kto o szóstej rano przestawi odbiornik na 96,2 FM, dowie się jaka jest najbardziej aktualna prognoza pogody, co najważniejszego się wydarzyło i o jakim ważnym wydarzeniu warto nie zapomnieć.

  – Poranek to oczywiście również informacje o tym, co dzieje się na drodze. Doskonale wiemy, że o tej porze wielu słucha radia w samochodzie. Od nas usłyszy wszystko, o czym powinien wiedzieć, aby bezpiecznie dotrzeć do celu – zapewnia Roman Matysik, który również prowadzi poranny program.

  Poranek tworzony jest również przez słuchaczy. Telefon do studia (32) 232 52 32 cały czas jest do ich dyspozycji. Kontakt także mailowy: poranek@plusslask.pl oraz przez Facebooka.

  Krzysztof Kosiński, redaktor naczelny Radia Plus Śląsk, w porannym programie widzi wielką szansę. – To ma być jeszcze bardziej radio lokalne, diecezjalne, tutejsze… Chcemy, aby słuchający nas wiedzieli, że mówimy o nich i dla nich, że jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Mam nadzieję, że wkrótce o Radiu Plus wielu będzie mówić „moje radio” – podkreśla K. Kosiński.

  Także program popołudniowy, nadawany od godz. 15 do 20, uległ zmianom. – O 15 przedstawiamy to wszystko, co ważnego wydarzyło się w regionie i gdzie byli nasi reporterzy; o godz. 17 rozpoczyna się pasmo rozrywkowe z udziałem słuchaczy. Nieco inny charakter ma pasmo od godz. 19, to sprawy ważne i poważne. W studiu pojawiają się ciekawi goście, niezwykłe osobowości, a dla słuchaczy to także czas odpowiedzi na pytania, które ich nurtują – mówi K. Kosiński.

  Niezmienna pozostała pora modlitwy różańcowej – codziennie o godz. 22. Ruszyła także nowa strona internetowa rozgłośni: www.plusslask.pl.

  Edward Rudolf Donga, dyrektor Radia Plus Śląsk, zapewnia, że przy nowej ramówce najważniejsza jest misja rozgłośni. – Jesteśmy rozgłośnią katolicką, a naszym programem chcemy trafić zarówno do wierzących, jak i tych, którzy ciągle szukają, mają wątpliwości i rozterki. Nie będziemy uciekać od trudnych tematów, ale chcemy je pokazać obiektywnie. Dziś często mówi się o Kościele jednostronnie, a kreowany w miediach obraz jest wyjątkowo ponury. A przecież nie taka jest prawda, albo nie cała prawda – podkreśla E. Donga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół