• facebook
 • rss
 • Salezjańska marka

  Mira Fiutak

  dodane 23.11.2012 22:18

  Jako biskup diecezji zapewniam was, że takie inicjatywy, jak działalność waszej szkoły, idącej w kierunku wartości nieprzemijających, są radością całego Kościoła – powiedział bp Jan Kopiec do świętujących 15-lecie szkoły salezjańskiej w Zabrzu.

  23 listopada uczniowie, nauczyciele i rodzice dziękowali za ten czas, w którym szkołę ukończyło10 roczników, w sumie ponad tysiąc absolwentów. Bp Jak Kopiec, który przewodniczył  Eucharystii w kościele NMP Matki Kościoła, powiedział, że chętnie przyjechałbym na jubileusz jej 50-lecia. – Wtedy już wielu z waszych absolwentów będzie odpowiedzialnych, na różnych stanowiskach. I będą naszą radością albo będziemy musieli ponownie pytać: Panie, czego nam mnie dostało, żeśmy zawiedli. Mam nadzieję, że jubileusz 50-lecia będzie pięknym czasem potwierdzenia, że warto było szukać tego, co kształtuje i formuje w prawdzie i uczciwości – powiedział biskup gliwicki.

  – 15-lecie szkoły to dobra okazja, żeby wyrazić wdzięczność ludziom, których decyzje mają wpływ na kształt i charakter tej szkoły. Chcemy wręczyć im statuetki św. Dominika Savio zrobione w krysztale z hologramem naszego patrona i logo przedstawiającym nasz system, czyli te trzy kolumny: wiara, rozum i miłość – powiedział ks. Tadeusz Goryczka, dyrektor szkoły. Statuetki otrzymali biskup gliwicki Jan Kopiec, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. Dariusz Bartocha, inspektor Inspektorii Salezjanów w Krakowie i Zdzisław Bik, który wspiera szkołę salezjańską.

  Historia szkoły rozpoczęła się we wrześniu 1997 r., kiedy powstało liceum salezjańskie, dwa lata później otwarto gimnazjum i odtąd obie placówki tworzą Salezjański Zespół Szkół Publicznych, który z okazji 10-lecia przyjął imię św. Dominika Savio. Obecnie szkoła to 480 uczniów i ponad 50 nauczycieli. Działa w niej Salezjańska Organizacja Sportowa (SALOS), świetlica środowiskowa (oratorium) i chór Cantores don Bosco. Na popołudnie uroczystości związanej z 15-leciem zaplanowany został w kinie Roma koncert „Cecylka”, coroczne szkolne święto muzyki.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół