• facebook
 • rss
 • Chciał się wypisać z Kościoła, pobił księdza

  Ks. Waldemar Packner

  dodane 13.11.2012 13:42

  - Zatrzymanemu postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pod adresem proboszcza jednej z miejscowych parafii – wyjaśnia Marek Wypych, rzecznik komendy miejskiej policji w Zabrzu. – Sprawa trafi do prokuratury, potem do sądu. Grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat.

  Do zdarzenia doszło w piątek. – Zgłosił się do mnie człowiek, który chciał się wypisać z Kościoła. Nie mogłem tego zrobić z przyczyn formalnych – wyjaśnia ks. prał. Andrzej Iwanecki, proboszcz zabrzańskiej parafii św. Franciszka. – Nie jest tak, że odmówiłem lub nie chciałem spełnić jego prośby. Poinformowałem go tylko o wymogach, które trzeba spełnić, aby się wypisać z Kościoła. Wtedy mężczyzna zaczął krzyczeć, uderzył mnie w twarz i powiedział, że wróci w poniedziałek, aby się policzyć.

  Ks. Iwanecki nie od razu zgłosił sprawę na policję. Zrobił to dopiero w poniedziałek z obawy, że mężczyzna może wrócić. Wychodząc bowiem z kancelarii parafialnej, napastnik groził, że przyjdzie jeszcze z pałką i przy jej pomocy rozliczy się z księdzem.

  Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów. Przyznał się do winy i po złożeniu wyjaśnień został zwolniony.

  - Nie może być tak, że przychodząc do jakiegokolwiek urzędu, w tym przypadku to kancelaria parafialna, ktoś zachowuje w taki sposób. Być może ten przypadek będzie przestrogą na przyszłość dla innych krewkich petentów – powiedział rzecznik zabrzańskiej policji.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: NAPAŚĆ

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Grażka
   13.11.2012 15:18
   Takie są skutki medialnej nagonki na Kościół (patrz np: Palikot i spółka), coraz powszechniejszej "modzie" na wypisywanie się z Kościoła. Poza tym co chwilę na okładkach najbardziej poczytnych pism mamy kpienie z Kościoła, Matki Bożej, księży itd. Portale internetowe prześcigają się we wrzucaniu blogów, artykułów antykościelnych. Jak w takiej atmosferze mają być księża szanowani? nie mówiąc o nowych powołaniach kapłańskich i zakonnych.
  • Paweł
   13.11.2012 16:28
   Zgadzam się z Grażką - rośnie niestety niechęć i agresja do Kościoła, księży i media mają w tym swój udział.
   doceń 10
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół