• facebook
 • rss
 • Koncert pamięci Norberta Blachy

  Maciej Omylak

  dodane 29.10.2012 13:04

  Uroczystym koncertem finałowym w Gliwickim Teatrze Muzycznym zakończyła się trwająca przez dwa dni (27 i 28 października) II Gliwicka Jesień Gospel.

  W imprezie, zorganizowanej przez stowarzyszenie G-ART, wzięli udział zaproszeni muzycy oraz chór stworzony przez uczestników warsztatów, które odbyły się podczas weekendu w Centrum Edukacyjnym im. bł. Jana Pawła II w Gliwicach.

  Koncert dedykowano pamięci zmarłego w lutym br. Norberta Blachy, gliwickiego muzyka, kompozytora, aranżera i producenta, wielkiego propagatora muzyki chrześcijańskiej, w tym również gospel.

  Na scenie wystąpił zespół instrumentalny składający się z absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wokaliści: Mieczysław Szcześniak, Anna Gadt, Katarzyna „Puma” Piasecka, Gabriela Gąsior, Anna Ruttar, Adam Rymarz i Wojciech Myrczek. Wszyscy oni związani byli ze śp. Norbertem Blachą. W pierwszej części koncertu zaprezentowali repertuar oparty na jego aranżacjach. Utwory, których nie mogło zabraknąć na takiej imprezie.

  Po przerwie publiczność mogła podziwiać owoce warsztatowej pracy ponad setki chórzystów. W ciągu dwóch dni, pod okiem instruktorów – Gabrieli Gąsior i Adama Rymarza – przygotowali się oni do zaśpiewania wraz z zaproszonymi solistami polskich i zagranicznych utworów gospel, a także piosenek z repertuaru Mietka Szcześniaka oraz zespołu Deus Meus.

  Utworem finałowym był „Wesoły wędrownik”, skomponowany przez samego Norberta Blachę do tekstu Josepha von Eichendorffa. Jak mówią organizatorzy, Norbert zwykł w ten sposób kończyć wiele koncertów, dlatego też i oni postanowili wpisać się w tę tradycję.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół